Psychodietetyk

Nasi specjaliści

Dr n. o zdr. Anna Polaszewska

Godziny przyjęć:

Dr n. o zdr. Anna Polaszewska
Terminy ustalane indywidualnie

Cennik:

Konsultacja 250 zł

Psychodietetyk

Prawidłowe żywienie człowieka nie może opierać się na nieustająco zmieniających się trendach. Biochemia każdego z nas jest bezlitosna, przypominająca matematyczny wzór. Nie można jej bezkarnie oszukać. Organizm rozlicza się dobowo, co oznacza, że codziennie musimy mu dostarczyć odpowiednią ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Szum informacyjny dotyczący właściwego sposobu odżywiania powinien być poddany selekcji pod względem skuteczności tzw ,,diet”.

Jedyne kryterium skuteczności to zakres efektywności. Jeśli ,,dieta” działa przez 3 tygodnie to nie działa wcale. Każda zmiana w definicji kryje w sobie trwałość, inaczej nie można nazwać tego zmianą, a chwilowym zawirowaniem. I tak właśnie wygląda większość ,,cudownych diet”. Każda obiecuje efekty, żadna nie gwarantuje poprawy zdrowia.

Żywienie proponowane przeze mnie to nie dieta,  to biochemia człowieka. Ten rodzaj odżywiania to model, który obowiązuje przez całe życie. Gwarantujący zdrowie, zdrowy sposób myślenia, a  jako bonus- szczupłą sylwetkę. Bo człowiek właściwie żywiony jest szczupły, sprawny i długowieczny.

,,Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym”