Lek. med. Joanna Kurmanow

Lek. med. Joanna Kurmanow

Specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej z ponad 15 letnią praktyką. Uczyła się od najbardziej doświadczonych specjalistów w Polsce i na świecie - m.in. dr Nigel Mercier - obecnie Przewodniczący Brytyjskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej (BAAPS), prof. Józef Jethon ( Warszawa ), Prof. Andrew Burd ( Chinese University of Hong Kong), Mr Derek Gordon ( Consultant Plastic Surgeon for the Northern Ireland Plastic and Maxillofacial Service at the Ulster Hospital Dundonald), dr Hanne Kjeldsen ( University Hospital, Aarhus).

W swojej pracy najbardziej lubi pomagać kobietom, które po ciąży nie mogą odzyskać utraconych kształtów tułowia ( wcięcia w talii, płaskiego brzucha, łagodnej linii przejścia talia-biodra, itd) ani za pomocą ćwiczeń ( przez wiotką, nieelastyczną skórę z rozstępami), ani diety. Rozumie kobiety, które po karmieniu tracą piękny biust i pragną znów mieć piersi jak sprzed ciąży.
Bardzo często ratuje psychikę młodszych pacjentek, które przed operacją wstydzą się swoich małych, często asymetrycznych i opadających piersi. Po operacji takie osoby wchodzą do gabinetu wyprostowane, pewne siebie, z uśmiechem na ustach.
Rozumie też nawet niepełnoletnie dziewczyny, które borykają się z dużym przerostem warg sromowych mniejszych - mających blokadę psychiczną przed wyjściem na plaże w bikini, wstydzących się rozebrać. Pomaga im wykonując kompleksową operację w strefie największego komfortu dla pacjentki ( sedacja dożylna) tylko z udziałem innych kobiet asystujących na sali operacyjnej.
Mężczyżni trafiają do dr Kurmanow najczęściej na operację ginekomastii, plastyki uszu oraz plastyki powiek.

Natomiast najmłodsi pacjenci - dzieci w wieku nawet 6 -7 lat - przychodzą z rodzicami prosząc o operację odstających uszu. Nie chcą być nazywani Plastuś ani Słoń.

Część operacji wykonywanych przez dr Kurmanow

Chirurgia plastyczna - twarz

Operacja powiek
Najczęstszy zabieg wykonywany u Pań po 40 roku życia oraz panów w okolicach 50 roku życia. Polega na wycięciu nadmiaru skóry, plastyce mięśni, powięzi i - bardzo często - usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Blizny są dobrze ukryte w naturalnych fałdach skóry. Po około 3 tygodniach przestają być zauważalne.
Powrót do pracy następuje po około 7 dniach.

Korekcja odstających uszu
Najczęstsza operacja wykonywana już w wieku 6-7 lat. Polega na takim wymodelowaniu chrząstki ( bez jej niszczenia, czyli przecinania), aby wygląd i kąt odstawania od czaszki jak były jak najbardziej zbliżone do prawidłowego. Blizna pooperacyjna znajduje się na tylnej powierzchni ucha. Po operacji należy chodzić w opasce na głowie przez 10-14 dni. Po zabiegu pacjent zjawia się na wizyty kontrolne następnego dnia, a po 10 dniach - opatrunek jest zdejmowany i następuje instrukcja jak dbać o uszy.

PRR
Terapia własnym osoczem bogatopłytkowym - czyli tzw. wampirzy lift - to najpopularniejsza i najmniej inwazyjna terapia odmładzająca skóry twarzy, szyi, dekoltu,dłoni. Bardzo ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi spytać lekarza, jaka jest koncentracja płytek w wykorzystanym osoczu. Najlepsze i najdłuższe efekty osiąga się stosując stężenie płytek 14 razy większe niż wartość bazowa. Tym sposobem wystarczy jedna terapia na 6-9 miesięcy, a nie co 1-3 miesiące.
Zabieg wykonywany jest po nałożeniu kremu znieczulającego na twarz. Zaczerwienienie skóry utrzymuje sie około 2 dni.

Chirurgia plastyczna - piersi

Powiększenie piersi
Obecnie najpopularniejszy zabieg operacyjny wykonywany u kobiet. Według badań zadowolenie z życia, poczucie wartości oraz satysfakcja z życia intymnego wzrastają znacząco właśnie po zabiegu powiększania piersi. Dzięki implantom można skorygować asymetrię piersi, nadać im kształt sprzed ciąży, „ stworzyć” biust u Pań z niedorozwojem piersi.
Bardzo ważne jest dobranie implantu - wizyta na której przeprowadza się pomiary związane z dopasowaniem implantu do figury pacjentki może trwać i do 2 godzin. W Klinice stosujemy TYLKO implanty firm dopuszczonych przez FDA na terenie USA ( Mentor, Inamed)
Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Polega na umieszczeniu implantu piersi w wybranej przed operacją płaszczyźnie ( pod mięśniem, pod gruczołem, dual - plane). Po operacji pacjentka pozostaje 1 noc w Klinice. Ból odczuwany jest do 24 godzin od operacji.
Powrót do pracy następuje po 1-2 tygodniach.

Podniesienie piersi
Prawie 90% kobiet jest niezadowolonych ze swoich piersi po każdym kolejnym dziecku. Stąd operacja podniesienia piersi, dotyczy kobiet po porodach oraz po długotrwałym karmieniu piersią.
Operacja podniesienia piersi i ich wymodelowania pomaga odzyskać kształt i wielkość piersi sprzed ciąży. Istnieją różne techniki operacyjne - można zastosować własne tkanki piersi albo skorzystać z implantu piersi. Cięcie operacyjne najczęściej jest umiejscowione dookoła otoczki z/bez cięcia biegnącego do fałdu podpiersiowego.
Po operacji przeprowadzonej w znieczuleniu ogólnym, pozostaje się w Klinice 2 doby.
Powrót do pracy następuje po 1-2 tygodniach.

Zmniejszenie piersi
Gigantomastia - to medyczny termin na piersi olbrzymie. Zbyt duże piersi mogą powodować bóle szyi, pleców, powodować uczucie dyskomfortu psychicznego. Jedynym znanym sposobem na zmniejszenie piersi jest zabieg operacyjny. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki piersi i wymodelowaniu pozostałej objętości do budowy pacjentki i jej oczekiwań. To operacja - choć bardzo wymagająca i długotrwała- po której pacjentki czują się szczęśliwe i zadowolone nie tylko psychicznie, ale też fizycznie. Mogą biegać, pływać, przestają je boleć plecy i szyja.
Blizny pozostające po operacji można skutecznie eliminować za pomocą silikonu oraz laseroterapii.

Wciągnięte brodawki
Przypadłość zdarzająca się u jednej na pięć osób ( kobiet i mężczyzn), czyli u 20% populacji. Przyczyną są skrócone przewody mleczne powodujące wciągnięcie brodawki. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym i/lub sedacji dożylnej. Blizna, która pozostaje ma 1 cm długości jest niewidoczna i umiejscowiona jest u podstawy brodawki. Metoda jest pewna i nie wymaga powtórnej operacji.

Chirurgia plastyczna - sylwetka

Plastyka brzucha
Obecnie - przy coraz większej ilości pracy, braku ruchu oraz nieprawidłowego jedzenia - operacja plastyki brzucha jest najczęściej wykonywanym zabiegiem modelującym sylwetkę. Na konsultacje zgłaszają się zarówno młode kobiety, mężczyźni dojrzali oraz kobiety po porodach. Pragną pozbyć się wiotkiej skóry, rozstępów, odzyskać płaski brzuch i wcięcie w talii.
Skutecznym i jedynym sposobem jest plastyka brzucha. Można ją wykonywać najróżniejszymi sposobami, ale w Klinice wykonujemy ją najnowocześniejszą i najbardziej fizjologiczną metodą z zachowaniem powięzi powierzchownej. Dzięki temu pacjent szybciej dochodzi do zdrowia, efekty są lepsze, blizna tuż nad spojeniem łonowym.

Liposukcja, odsysanie tłuszczu
Operacja niezwykle popularna u osób pragnących usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych okolic ciała. Bardzo często są to tzw. boczki, brzuch, uda. Warunkiem do poddania się operacji - oprócz perfekcyjnego zdrowia - jest elastyczna, sprężysta skóra.
Operacja polega na wymodelowaniu sylwetki za pomocą specjalnych kaniul połączonych do urządzenia ssącego. Maksymalna bezpieczna liczba odessanej tkanki tłuszczowej wynosi 3-4 litry.
Po operacji pozostaje się w Klinice 1 dobę. Przez okres 3 miesięcy trzeba chodzić w ubraniu uciskowym. Po 6 miesiącach można w pełni ocenić efekt operacji.

Chirurgia plastyczna - okolice intymne

Labioplastyka
To operacja dająca nowe życie intymne, zwłaszcza młodym kobietom. Duże, często niedające się ukryć w bieliżnie wargi sromowe mniejsze stanowią źródło zahamowań i kompleksów w sferze intymnej. Nie ma innego sposobu na ich redukcję, jak tylko zabieg operacyjny. Dodatkowo podczas zabiegu wykonuje się również ścieńczenie warg sromowych oraz plastykę napletka łechtaczki.
Prawidłowo wykonany jest on praktycznie bezkrwawy i bezbolesny. Jedyną uciążliwością pooperacyjną jest bezbolesny obrzę operowanej okolicy i konieczność pozostania w łóżku i wentylowania rany przez 10-14 dni.
Blizny pooperacyjne są z czasem niewidoczne i niewyczuwalne.

Liposukcja wzgórka łonowego
Bardzo częsty zabieg wykonywany jest u pacjentek, które po dużej utracie wagi mają nadal wypukły wzgórek łonowy. Również kobiety po cesarskim cięciu zauważają niproporcjonalnie wystający wzgórek Wenery. Uwidacznia się on zwłaszcza po założeniu obcisłych spodni, sukienki.
Jedynym znanym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej z tej okolicy jest odsysanie. Operacja przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, daje spektakularne efekty.

Chirurgia plastyczna - blizny pooperacyjne, pourazowe

Godziny przyjęć:

Lek. med. Joanna Kurmanow
Terminy ustalane indywidualnie